تبلیغات
اضافه کاری های یک خودکار قرمز بی رنگ ... - کتاب نوشت

اضافه کاری های یک خودکار قرمز بی رنگ ...

*** اینجا تعطیل نیست. فقط فعلا به خونه ی دیگه ای اثاث کشی کردیم :))) ***

کتاب نوشت

ظریفی از دوستان تعریف میکرد از بسیاری از آدم های تحصیل کرده ی دور و برم پرسیدم که جزایر لانگرهانس کجاست؟ گفت باور کردنی نبود آنهایی که میدانستند میگفتند،ولی باقی به جز یکی دونفر که گفتند نمیدانیم،همه سعی کردند از اقیانوس اطلس گرفته تا مدیترانه و دریای مانش این جزایر را یک جایی بگنجانند.
باور کردنی نیست که ما ایرانی ها تا این درجه در هر امری اعم از کشاورزی، صنعت، سیاست، تا سیستم های پیچیده ی مالی بانکی،خودمان را مطلع میدانیم.دو ماشین در خیابان تصادف میکنند،ببینید چقدر آدم با چقدر اظهار نظر دورش جمع میشوند!! همه مطلع اند و همه کارشناس!

و در جای دیگر:

گوبینو دیپلمات فرانسوی در کتاب« سه سال در ایران »در مورد ایرانیان مینویسد:
«زندگی مردم این مملکت عبارت است از سر تا پا یک رشته توطئه و یک سلسله پشت هم اندازی.فکر و ذکر هر ایرانی فقط متوجه این است که کاری را که وظیفه ی اوست انجام ندهد.ارباب مواجب گماشته ی خود را نمیدهد و نوکر تا میتواند ارباب را سرکیسه میکند. از بالا گرفته تا پایین،در تمام مدارج و طبقات این ملت جز حقه بازی و کلاه برداری بی حد و حصر و بدبختانه علاج ناپذیر چیز دیگری دیده نمیشود و عجیب آنکه این اوضاع دلپسند آنان است و تمامی افراد هرکس به سهم خود از آن بهره مند و برخوردار می شوند و این شیوه ی کار و طرز زندگی روی هم رفته از زحمت آنان میکاهد و به همین دلیل کمتر کسی حاضر به تغییر این وضع است.»+ کتاب جامعه شناسی خودمانی نوشته آقای حسن نراقی ، نشر اختران
+ این یه کتاب اجتماعیه. سیاسی نیست. مجوز هم داره! من میگم بخونیدش.


[ 1391/08/11 ] [ 20:07 ] [ کوئیپر ] [ نظرات() ]